اختصاصی: توماس پسکه فضانورد فرانسوی از فضا با FRANCE 24 و RFI صحبت می کند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: اصلاح شده:

فضانورد فرانسوی توماس پسکه مصاحبه ای اختصاصی با ایستگاه فضایی بین المللی با FRANCE 24 و RFI انجام داد. وی درباره ماموریت فعلی ، آخرین سفر فضایی و ورود ماژول جدید به ISS برای ما بیشتر توضیح داد. وی همچنین از موفقیت در استخدام آژانس فضایی اروپا استقبال کرد ، اما از کمبود نامزدها برای زنان ابراز تأسف کرد.

در تاریخ 23 آوریل ، توماس پسکه برای انجام مأموریت دوم خود برای دور زدن زمین ، با سه هم تیمی از مرکز فضایی کندی خارج شد. این فضانورد با یک ماموریت شش ماهه به نام آلفا به داخل ایستگاه فضایی بین المللی برمی گردد.

سه ماه پس از ورود وی ، فضانورد فرانسوی منحصراً با FRANCE 24 و RFI در مورد چندین جنبه از مأموریت خود صحبت کرد.

“زمان به آرامی می گذرد” برای دومین اقامت وی ​​در ISS

وقتی پرسیده شد که چه مدت احساس دوری از عزیزانش را داشتی ، پسکه گفت: “زمان می تواند احساس کند کند می کند … این بار بیش از اوقات عجیب است.”

وی گفت: “از نظر روانشناسی ، من فکر می کنم ماموریت دوم کمی سخت تر است ، شاید به این دلیل که لذت کمتری در کشف وجود دارد ، هیجان گفتن” من در فضا هستم و این ممکن است تنها زمان زندگی من باشد “. .

“اولین باری که واقعاً می خواستم همه کارها را انجام دهم … با هرکدام از دوستانم تماس بگیرم ، از هر مکانی روی زمین که هرگز نبوده ام عکس بگیرم … نمی دانستم برمی گردم یا نه.”

این بار ، Peske “فشار کمتری” و “شاید کمی کمتر از آن هیجان” را تجربه می کند. اما فضانورد هنوز احساس خوشبختی می کند که می تواند از طریق ISS ، تماس تلفنی و تصویری از ISS ارتباط برقرار کند.

آخرین پیاده روی فضایی “سرگیجه” بود

پسکه در مورد آخرین راهپیمایی فضایی خود برای نصب صفحات خورشیدی ISS جدید ، از او توضیح داد که او و همکارانش از ماموریت “بسیار بسیار خوشحال و کمی راحت هستند”.

“ما مجبور شدیم با بازوی رباتیک با بارهای سنگین ، تنظیم رقص پیچیده کنار بیاییم ، ما به صفحات خورشیدی نزدیک بودیم ، بنابراین همیشه کمی استرس زا است … این احساس سرگیجه آورتر از آنچه که قبلاً انجام داده بودم بسیار سخت تر بود از نظر جسمی ما در نصب این پانل ها مشکل داشتیم. “

آینده ISS ممکن است تا سال 2028 ادامه یابد.

اگرچه ISS فقط باید تا سال 2028 عملیاتی شود ، یک ماژول جدید روسی در 21 ژوئیه راه اندازی شد و در حال حاضر به ایستگاه فضایی در راه است.

از نظر Peske ، آینده ISS “به چیزهای زیادی بستگی خواهد داشت: چه برنامه های دیگری اجرا می شود ، چقدر سریع به ماه برمی گردیم ، چقدر بلند پرواز هستیم …” او بر این واقعیت اصرار داشت که “2028 توافق شده است تاریخ پایان. که همه آن را امضا کرده اند …. اما اگر آژانس مانند همکاران روسی تصمیم به ادامه آن بگیرند ، هیچ چیز مانع از جدا شدن قسمت خود از ایستگاه فضایی و پرواز آن نمی شود. “

سرانجام ، Peske از موفقیت در جذب آژانس فضایی اروپا برای فضانوردان آینده استقبال کرد ، اما افزود: “تنها رزرو من این است که ممکن است دختران بیشتری وجود داشته باشد. اگر 50 درصد نامزدها دختر باشند ، این فوق العاده است و من می توانم بازنشسته شوم. بلافاصله این اتفاق نمی افتد ، اما چه کسی می داند ، شاید بعد از کلادیوس یک فضانورد زن فرانسوی دیگر وجود داشته باشد [Haigneré] در انتخاب بعدی و شاید در نسل بعد از آن ما سرانجام به آنجا برسیم و برابری جنسیتی داشته باشیم. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید