المپیک توکیو ، با پیروزی ، زیر ابر Covid-19 آغاز می شود

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

پر دردسرترین المپیک تاریخ معاصر سرانجام روز جمعه در توکیو آغاز شد و تلاش کرد پس از یک سال تأخیر پس از انباشت تحت الشعاع رسوائی ها و جنجال ها ، از چنگال Covid-19 خارج شود.

هشت سال پس از غلتیدن روبان طلا ، وقتی توکیو پیروزی حق میزبانی بازی ها را جشن گرفت ، مراسم افتتاحیه جمعه با پایتخت ژاپن در شرایط اضطراری برگزار می شود.

ترس از اینکه اجتماع جهانی 11000 ورزشکار می تواند باعث یک رویداد فوق العاده توزیع فوق العاده شود ، برگزارکنندگان را وادار کرده است تا بازی ها را با پیراهن تنگ ایمن زیستی محکم کنند.

محدودیت های همه گیری به این معنی است که برای اولین بار در تاریخ المپیک ، هیچ تماشاگر داخلی یا خارجی اجازه حضور در این بازی ها را ندارد.

ورزشکاران ، کارکنان پشتیبانی و رسانه ها تحت پروتکل های Covid-19 دقیق قرار می گیرند ، از جمله آزمایشات منظم و بررسی های بهداشتی روزانه.

تورهای گشت و گذار ممنوع است ، به این معنی که در بیشتر موارد ، از انحراف ورزشکاران از محل اقامت یا مکان های مسابقه خود جلوگیری می شود.

افکار عمومی پیوسته دریافته است که بیشتر ژاپنی ها مخالف بازی هستند ، عقاید مختلفی از بی تفاوتی خسته گرفته تا خصومت آشکار دارد.

آخرین نظرسنجی Asahi Shimbun نشان داد که 55٪ از پاسخ دهندگان مخالف برگزاری آن در تابستان هستند.

“من به طور کلی علاقه خود را از دست می دهم. سیرا اونوما ، ساکن توکیو به خبرگزاری فرانسه گفت: “من احساس می کنم که واقعاً نمی توانم از صمیم قلب از المپیک استقبال کنم و از این بابت هیچ لذتی احساس نمی کنم.”

“من حتی مطمئن نیستم که می خواهم بازی ها را از تلویزیون تماشا کنم.”

“کار آسانی نیست”

مراسم افتتاحیه جمعه – به طور سنتی برجسته ترین بازی های تابستانی با رژه ملت ها و روشن شدن شعله المپیک در مقابل چندین هزار ورزشکار – به شدت کاهش می یابد.

كمتر از 1000 مقام و كارمند عالیرتبه در ورزشگاه 68000 نفری المپیك برای ورزشهای سنتی كه در ساعت 20:00 به وقت محلی (1100 به وقت گرینویچ) آغاز می شود ، حضور خواهند یافت.

امپراتور ناروهیتو ژاپن ، همراه با بسیاری از رهبران و چهره های ارشد جهان ، از جمله جیل بایدن ، بانوی اول ایالات متحده و امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، میزبان المپیک پاریس 2024 ، مقام برتر VIP خواهد بود.

اما در پیش بینی المپیک ، چندین اسپانسر برتر از جمله تویوتا ، پاناسونیک ، فوجیتسو و NEC رهبران را به این مراسم نمی فرستند.

جون ناگاتا ، مدیر عامل تویوتا گفت: “این یک المپیک است که به روشهای مختلف قابل درک نیست (توسط مردم).”

در همین حال ، امپراطور ژاپن با پذیرفتن مشکلات موجود در همه گیر شدن بازی ها ، آن را “در حد یک کار آسان” در یادداشت های خود به رئیس کمیته بین المللی المپیک توماس باخ توصیف کرد.

اظهارات ناروهیتو زمانی اعلام شد که توکیو روز پنجشنبه 1799 مورد دیگر را ثبت کرد که بالاترین رقم در جزر و مد زمستان است.

رئیس IOC ، باخ ، که ماه ها است خواستار به تعویق انداختن یا لغو بازی ها را رد می کند ، اصرار دارد که بازی های المپیک با خیال راحت برگزار شود.

باخ این هفته گفت: “در 15 ماه گذشته ، ما مجبور شده ایم به دلایل بسیار نامشخص تصمیمات زیادی بگیریم.” “ما هر روز شک داشتیم. شبهای بی خوابی وجود داشت.

“سرانجام می توانیم انتهای تونل تاریک را ببینیم. لغو هرگز برای ما گزینه ای نبوده است. IOC هرگز ورزشکاران را رها نمی کند … ما این کار را برای ورزشکاران انجام دادیم. “

مشوق های مالی

همچنین مشوق های مالی محکم وجود دارد. خودی ها تخمین می زنند که اگر بازی ها لغو می شدند ، IOC حدود 1.5 میلیارد دلار از درآمد خود را از دست می داد.

در همین حال ، برگزارکنندگان المپیک با آه و آه راحت بخشیده می شوند ، زیرا پس از سفر پر سر و صدا به بازی ها ، سرانجام توجه به اقدامات ورزشی تغییر می کند.

این انباشت ناشی از رسوایی هایی از فساد در طی روند مناقصه تا اتهامات دزدی ادبی در رابطه با طراحی آرم توکیو 2020 است.

هنگامی که مدیر مراسم افتتاحیه روز پنجشنبه به دلیل شوخی با ذکر هولوکاست در ویدئویی از سال 1998 اخراج شد ، اختلافات آغاز شد.

با بازگشت به میادین ورزشی ، بعد از یک دهه که تحت سلطه افرادی چون اوسین بولت و مایکل فلپس قرار دارند ، بازی ها می توانند نسل جدیدی از ستاره های المپیک را مشاهده کنند.

در مسابقات شنا که از روز شنبه آغاز می شود ، کالیب درسل می تواند هفت مدال طلا را هدف قرار دهد.

در دو و میدانی ، کارستن وارهولم با 400 متر مانع از نروژ و سیدنی مک لاولین آمریکایی از جمله کسانی هستند که امیدوارند به عنوان نام های خانوادگی ظاهر شوند.

وارولم و مک لولین امسال در 400 متر با مانع رکورد جهانی را ثبت کردند.

در همین حال ، ژیمناستیک شاهد تلاش سیمون بیلز است تا با تساوی در رکورد 9 مدال طلای المپیک لاریسا لاتینینا ، خیره کننده کار خود را تاج گذاری کند.

ژیمناست 24 ساله آمریکایی از معدود سوپراستارهای برگشت کننده از بازیهای المپیک ریو است.

ورزشهای جدید المپیک نیز در توکیو به نمایش در خواهد آمد که موج سواری ، اسکیت بورد ، کوهنوردی ورزشی و کاراته تلفات خود را به بار می آورد.

(خبرگزاری فرانسه)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید