اکوادور پس از شورش های مرگبار زندان ، وضعیت اضطراری را اعلام کرد

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

روز پنجشنبه ، اکوادور پس از کشته شدن 22 نفر و زخمی شدن 57 نفر در شورش های دو زندان ، در سیستم تعزیرات خود وضعیت اضطراری اعلام کرد.

رئیس جمهور گیلرمو لاسو دستور “بسیج همه منابع انسانی و اقتصادی لازم برای برقراری نظم” را در زندانهای اکوادور صادر کرد.

لاسو گفت که ارتش وظیفه کنترل محیط و ورود به زندان را بر عهده خواهد داشت ، در حالی که پلیس فضای داخلی را کنترل می کند.

تاکنون ، غیرنظامیانی که به عنوان نگهبان زندان آموزش دیده اند ، مسئولیت امنیت داخلی را بر عهده داشته اند.

پیش از این ، مقامات زندان کلیه فعالیت های “که می تواند جمعیت را در معرض خطر و کارکنان اداری را در معرض خطر قرار دهد” را به حالت تعلیق درآوردند.

ملاقاتهای خارجی در بعضی از زندانها لغو شد.

در ناآرامی های زندان های گوایاس ، جنوب غربی اکوادور و کوتوپاکسی ، در مرکز کشور ، هشت افسر پلیس زخمی شدند. هزینه قبلی 21 مرگ را گزارش می کرد.

الكساندرا ولا ، نخست وزیر گفت ، 14 زندانی در كوتوپاكسی جان خود را از دست داده اند ، از جمله یكی در بیمارستان فوت كرد و 5 افسر پلیس زخمی شدند

در گویاس هشت مرگ زندانی و سه افسر پلیس زخمی وجود دارد.

ولا گفت ، یک افسر پلیس در میان هرج و مرج و ناآرامی مورد تجاوز قرار گرفت.

همین دو ندامتگاه در موجی از شورش ها شرکت کردند که در ماه فوریه آغاز شد. در یک روز ، 79 زندانی در درگیری بین باندهای رقیب که برای کنترل خود درگیر بودند ، جان باختند.

در این شورش ها ، زندانیان سر بریده و در خشونت سوزانده شدند ، که این باعث آشکار شدن قدرت باندهای زندان و شوک ملت آمریکای جنوبی شد.

ازدحام شدید

فرماندار كوتوپاكسی ، اسوالدو كرونل گفت: “در هنگام ناآرامی ها” از سلاح گرم كالیبر بالا “و مواد منفجره استفاده شده است” ، كه باعث ویرانی زیادی در داخل زندان ها شده است. “

چندین زندانی کوتوپاکسی نیز در سحر فرار کردند. پلیس نگفت که چه تعداد فرار کرده اند ، اما گفت که آنها موفق به بازپس گیری 78 نفر از آنها شدند.

رئیس جمهور لاسو ، که در ماه می به کار خود ادامه داد ، رئیس اداره زندان SNAI را برکنار و یک سرهنگ در ارتش ذخیره را جایگزین او کرد.

سیستم زندان اکوادور حدود 60 تسهیلات برای 29000 زندانی در نظر گرفته است ، اما تحت فشار بیش از حد جمعیت و کمبود کارکنان است.

حدود 38000 بازداشت شده توسط 1500 نگهبان تحت نظر قرار گرفتند که به گفته کارشناسان حدود 2500 کمبود است.

مدافع حقوق بشر اکوادور می گوید که در سال 2020 ، 103 قتل در زندان های اکوادور انجام شده است.

در تلاش برای مقابله با خشونت ، رئیس جمهور پیشین لنین مورنو چندین بار ، از جمله به مدت سه ماه در سال 2020 ، وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا ، اکوادور از احکام جایگزین برای جرایم جزئی به عنوان ابزاری برای کاهش جمعیت زندان استفاده کرده است و از این رو جمعیت بیش از 42 به 30 درصد کاهش یافته است.

(خبرگزاری فرانسه)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید