باران های شدید موسمی ده ها کشته در هند غربی دارد

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

مقامات روز جمعه اعلام کردند که حداقل 67 نفر در ایالت ماهاراشترا در غرب هند جان خود را از دست داده اند ، پس از باران سیل آسا باعث رانش زمین و جاری شدن سیل در مناطق کم ارتفاع و قطع صدها روستا شد.

بخشهایی از سواحل غربی هند در عرض 24 ساعت 594 میلی متر (23 اینچ) باران باریده است و مقامات را مجبور می کند مردم را از مناطق آسیب پذیر تخلیه کنند زیرا آنها آب را از سدهایی که تهدید به سرریز شدن است آزاد می کنند.

وزیر ارشد اوهداو Tekkerei ، رئیس دولت ایالت ماهاراشترا ، به خبرنگاران گفت: “باران های شدید غیرمنتظره باعث رانش زمین در بسیاری از نقاط و طغیان رودخانه ها شده است.”

“سدها و رودخانه ها سرریز می کنند. ما مجبور می شویم آب سدها را آزاد کنیم و افرادی را که در کنار رودخانه زندگی می کنند به مکان های امن منتقل کنیم.”

وی افزود: نیروی دریایی و ارتش در عملیات نجات در مناطق ساحلی کمک می کنند.

ویجای وادتیوار ، وزیر دولت ایالتی گفت ، حداقل 36 نفر در تالیا ، 180 کیلومتری (112 مایل) جنوب شرقی پایتخت مالی بمبئی کشته شدند ، هنگامی که زمین لغزش بیشتر روستای کوچک را تسطیح کرد.

مقامات دولتی گفتند که حداقل چهار نفر در بمبئی پس از ریزش ساختمان جان خود را از دست داده اند و 27 نفر دیگر در سایر مناطق ماهاراشترا به دلیل رانش زمین و حوادث شدید بارندگی کشته شده اند.

یک مقام دولتی که خواست نامش فاش نشود ، گفت که ده ها نفر همچنین از سقوط در زمین لغزش در مناطق Satara و Raigad می ترسند.

وی گفت: “عملیات نجات در نقاط مختلف Satara ، Raigad و Ratnagiri ادامه دارد. به دلیل بارندگی شدید و طغیان رودخانه ها ، ما در حال تلاش برای انتقال سریع وسایل نقلیه نجات هستیم.”

هزار مقام دیگر در یک بزرگراه ملی متصل به بمبئی به مرکز فن آوری جنوب بنگالورو باقی مانده و جاده در مکان هایی غرق شده است ، یک مقام دیگر دولت ماهاراشترا گفت.

وی گفت ، در همین حال ، صدها روستا و شهر بدون برق و آب آشامیدنی بودند.

مقامات دولتی گفتند که رودخانه ها در جنوب کارناتاکا و تلانگانا همجوار هستند ، جایی که مقامات اوضاع را کنترل می کنند.

بارانهای فصلی موسمی از ژوئن تا سپتامبر هر ساله باعث مرگ و جابجایی گسترده در آسیای جنوبی می شود ، اما همچنین بیش از 70 درصد بارندگی در هند را تأمین می کند و برای کشاورزان بسیار مهم است.

(روترها)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید