بیش از 230 مهاجر از مراکش وارد محاصره اسپانیا Melilla می شوند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

بیش از 230 مهاجر پیش از طلوع فجر روز پنجشنبه ، در یکی از بزرگترین سرشاخه های این منطقه کوچک آفریقای شمالی در سالهای اخیر ، از مرز مراکش در محاصره Melilla اسپانیا عبور کردند.

این حادثه دو ماه پس از آن رخ داد که بی سابقه 10 هزار نفر به محاصره دیگر اسپانیا ، سئوتا هجوم آوردند و بحران دیپلماتیک مادرید و رباط را تشدید کردند.

در بیانیه ای ، هیئت دولت اسپانیا در ملیلا گفت: “هجوم عظیم” بیش از 300 مهاجر تلاش کرده اند تا از ساعت 6:50 صبح از مرز عبور کنند ، 238 نفر از آنها با موفقیت حصارکشی کردند ، همه آنها مرد بودند.

این گزارش می گوید که آنها از “قلاب” برای مقیاس بندی مرز استفاده کردند ، که این توانایی را داشتند ، اگرچه حصار مرزی مجهز به اقدامات “جلوگیری از نفوذ” است ، بدون اینکه مشخص کند که چیست.

در بیانیه آمده است که سه افسر پلیس مدنی گاردیا از طریق قلاب هایی که کسانی که از حصار عبور می کنند استفاده می کنند “از جراحات جزئی” رنج می برند.

مهاجران به یک مرکز پذیرایی منتقل شدند و در آنجا طبق روش های امنیتی علیه کووید قرنطینه می شوند.

از اواسط ماه مه ، صدها مهاجر سعی کرده اند با تقریباً 300 گذرگاه به حصار مرزی مراکش ، حمله کنند.

حادثه روز پنجشنبه این رقم را در مدت بیش از دو ماه به بیش از 500 نفر رساند.

جایی که اروپا با آفریقا دیدار می کند

دو منطقه کوچک در اسپانیا ، سئوتا و ملیلا ، تنها مرز زمینی اروپا با آفریقا را دارند ، و این آنها را به مهاجری تبدیل می کند که به شدت از فقر و گرسنگی نجات می یابند.

در طول سالها ، هزاران مهاجر سعی کرده اند از مرز 12 کیلومتری بین ملیله و مراکش یا مرز هشت کیلومتری سئوتا عبور کنند ، از نرده ها بالا بروند ، در امتداد ساحل شنا کنند یا در وسایل نقلیه مخفی شوند.

هر دو منطقه توسط نرده های سیم خاردار ، دوربین فیلمبرداری و برج های رصدی محافظت می شوند.

با ادعای مراکش ، این دو شهر مدتهاست که کانون روابط دیپلماتیک بین رباط و مادرید بوده و اصرار دارند که هر دو بخشی جدایی ناپذیر از اسپانیا هستند.

در اواسط ماه مه ، اسپانیا تعجب کرد وقتی که بیش از 10 هزار نفر شنا کردند یا از قایق های بادی کوچک برای عبور از سوتا استفاده کردند در حالی که نیروهای مرزی مراکش به طرف دیگر نگاه می کردند.

سخنگوی هیئت دولت در سئوتا روز پنجشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت ، اگرچه بیشتر آنها به سرعت بازگردانده شدند ، اما بیش از 2000 نفر در این محاصره باقی مانده بودند ، از جمله 1185 خردسال بدون همراه.

این هجوم در جریان یک بحران دیپلماتیک بین مادرید و رباط بر سر صحرای غربی رخ داد که مدتهاست خواستار استقلال از مراکش است.

مادرید با اجازه دادن به رهبر جنبش استقلال صحرای غربی برای ورود به بیمارستان برای معالجه بیمارستانی در مورد پرونده شدید Covid-19 ، مراکش را عصبانی کرده بود و این باعث ایجاد یک رویارویی ناپایدار بین دو کشور شد.

نقض بی سابقه مرز به طور گسترده ای به عنوان اقدامی تنبیهی توسط رباط تصور شد.

گرچه براهیم گالی ، رهبر جبهه پولیساریو ، اسپانیا را در تاریخ 2 ژوئن ترک کرد ، اما روابط دیپلماتیک همچنان پرتنش است.

(خبرگزاری فرانسه)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید