تونس واکسن Covid-19 Open Days را پس از تقاضای زیاد باعث ایجاد صف های طولانی و تنش می کند ، قطع می کند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: اصلاح شده:

در میان وخیم شدن سلامتی با Covid-19 در تونس ، دولت یک کمپین واکسیناسیون گسترده را از روز سه شنبه (20 ژوئیه) آغاز کرد ، زمانی که این کشور عید قربان را جشن گرفت. در طول روز صف های طولانی در مقابل مراکز واکسیناسیون تشکیل شده و باعث ایجاد تنش و حتی خشونت در برخی از شهرها شده است. بنابراین ، ابتکار عمل که قرار بود روز بعد ادامه یابد ، متوقف شد.

دو روز “واکسن Covid” واکسن Covid توسط مقامات اعلام نشده بود تا دوشنبه 19 ژوئیه. برخی از روزنامه های محلی هشدار داده اند که این امر منجر به فاجعه خواهد شد ، زیرا 29 مرکز واکسیناسیون فقط یک روز فرصت دارند تا قبل از استقبال از همه تونسی های بالای 18 سال بدون داشتن سیستم جلسه ، آماده شوند.

صبح روز سه شنبه ، 20 ژوئیه ، چندین تصویر به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شد که صف های طولانی در مقابل مراکز واکسیناسیون را نشان می داد که فقط در ساعت 1 بعدازظهر باز می شدند.

“برگزارکنندگان قبلاً بلیط های شماره 1 تا 1000 توزیع کرده بودند”

در مواجهه با تقاضای زیاد ، برخی از مراکز به سرعت مملو از جمعیت شدند. در رادس ، حومه جنوبی تونس ، عمر (نه نام اصلی آنها) فیلم هایی با صف های طولانی را که در انتظار تنها مرکز واکسیناسیون شهر بودند ، می گرفت. وی ساعت 12:30 شب وارد شد ، اما موفق به دریافت بلیط واکسیناسیون نشد.

ما طبق برنامه رسیدیم ، اما از کشف این موضوع متعجب شدیم [the organisers] او قبلا از ساعت 1 تا 1000 صبح زود بلیط را تحویل داده بود.

به ما گفتند که هیچ واکسنی در دسترس نیست. این یک تجربه بد بود ، خصوصاً به دلیل خطر آلودگی [due to the crowds]. اگر با یک سیستم قرار ملاقات سازماندهی شود ، می توانم بعداً برگردم و واکسن بزنم.

https://www.youtube.com/watch؟v=OWxHV7U5zRM


“من ناامیدی مردم را درک می کنم ، اما آخرالزمانی بود.”

به محض افتتاح مرکز ، برخی از بیماران سعی در حمله داشتند. فیلم های ساخته شده توسط داوطلبان در مرکز نشان می دهد پرستاران در اصلی را مسدود کرده اند. حدود ساعت 3 بعدازظهر در عقب رفت. آمنه (نه نام اصلی آنها) ، یک کارمند بهداشت ، داوطلبانه برای کمک به رانندگی است:

من پیش بینی کرده بودم که آد به اندازه کافی کارمند نخواهد داشت و ما به نیروهای کمکی احتیاج داریم. سه شنبه هرج و مرج کاملی بود ، قرار بود این مرکز ساعت 1 بعد از ظهر افتتاح شود. اما شنیدم مردم حوالی ساعت 6 صبح آمدند.

وقتی رسیدم ، ورود غیرممکن بود ، ازدحام جمعیت بود ، عجله داشت. نگهبان نبود و فقط یک در بود. داوطلبان له شدند. ما با پلیس تماس گرفتیم که آنها نیز له شدند. در این بین ، سعی کردیم واکسیناسیون را ادامه دهیم.

وقتی مردم را وارد کردیم ، سعی کردیم در پشت آنها را ببندیم. بیرون آوردن افراد واکسینه شده از مرکز کار بسیار دشواری بود ، زیرا به محض اینکه در را باز کردیم ، مردم به داخل آن هجوم آوردند. برخی از داوطلبان وحشت کرده و دچار حملات اضطرابی شدند. در نهایت در کاملا باز شد و ما مجبور شدیم مرکز را حدود ساعت 4 بعد از ظهر ببندیم تا واکسیناسیون تمام شود.

تاکنون واکسیناسیون براساس سن انجام می شود. ما به آستانه بیش از 50 سال رسیدیم ، بنابراین افراد بین 18 تا 50 سال اصرار داشتند واکسن بزنند. این مدیریت بد است. من ناامیدی مردم را درک می کنم ، اما آخرالزمانی بود.

https://www.youtube.com/watch؟v=Sb-cSaSodWI


https://www.youtube.com/watch؟v=4onEAaFRcts


در برخی از مراکز سایر مناطق کشور ، روند واکسیناسیون نرمتر است ، مانند شهر آریانا در شمال شرقی ، جایی که لامیا کالل ، رئیس شورای منطقه ای انجمن پزشکی تونس ، در یک پست فیس بوکی از “3500 دوز” تحویل “در شش ساعت” تمجید کرد.

“مشکل این بود که ارتباط خیلی دیر اتفاق افتاد.”

در نابل ، در شمال شرقی تونس ، روز واکسیناسیون نیز موفقیت آمیز بود. محمد آمور استانبول ، مسئول پروژه ها و فعالیت ها در یک انجمن محلی ، به سازمان کمپین واکسیناسیون پیوست. وی معتقد است که بسیج جامعه مدنی امکان پاسخگویی به شرایط اضطراری را فراهم کرده است:

ما 1053 نفر را واکسینه کردیم. قرار بود این مرکز ساعت 13 باز شود ، اما ما از ساعت 8 صبح با توزیع بلیط های شماره دار شروع به کار کردیم و از مردم خواستیم تا در ساعت مشخصی برگردند تا از صف جلوگیری کنند. تا حدود ساعت 10 شب ماندیم. در Naboil ، جامعه مدنی مسئولیت سازمان را به عهده گرفته و موفق شده است از آنچه تصمیم دولت می تواند ایجاد کند ، جلوگیری کند. مشکل این بود که ارتباط خیلی دیر اتفاق افتاد.

در نابل ، در شمال شرقی تونس ، روز واکسیناسیون ، که برای همه آزاد بود ، نیز با آرامش برگزار شد.
در نابل ، در شمال شرقی تونس ، روز واکسیناسیون ، که برای همه آزاد بود ، نیز با آرامش برگزار شد. © محمد آمور استانبول / فیس بوک.

وزیر بهداشت اخراج شد ، نامزدهای واکسن به خانه فرستاده شدند

به دنبال تلاش برای واکسیناسیون در روز سه شنبه ، دولت پیام های مختلفی ارسال کرد. در یک بیانیه مطبوعاتی که حدود ساعت 5 عصر منتشر شد ، وزارت بهداشت اعلام کرد که روز دوم واکسیناسیون عید قربان برای افراد 40-50 ساله اختصاص داده می شود تا “از ازدحام بیش از حد مردم جلوگیری کند”.

بعداً عصر همان روز ، نخست وزیر هچیم مچیچی ، وزیر بهداشت تونس ، فوزی مهدی را که کار واکسیناسیون را آغاز کرد ، اخراج کرد که بعداً متوقف شد.

روز چهارشنبه 21 ژوئیه ، 29 مرکز واکسیناسیون به روی عموم بسته شد. اما در نبل ، محمد آمور استانبول هنوز هم به یکی از مراکز مراجعه کرد تا به ساکنان ناآگاه منتظر در صف انتظار هشدار دهد و امیدوار است که واکسن دریافت کند:

اعداد امروز [Wednesday, July 21] قبلا توزیع شده بودند. مردم دیوانه بودند به جهنم.

از 20 ژوئن ، مقامات محاصره کامل شش منطقه و محاصره جزئی را در پایتخت اعمال کرده اند ، زیرا تونس با احیای ویروس مجهز به دلتا روبرو است.

این کشور در مواجهه با کمبود اکسیژن ، کادر پزشکی و تخت های احیا خواستار کمک بین المللی است.

کمتر از یک میلیون نفر در تونس واکسینه شده اند ، حدود هشت درصد از جمعیت ، و حجم کار به یکی از بالاترین در آفریقا رسیده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید