درگیری ها در شیوع روستای کرانه باختری رخ داد و 140 فلسطینی زخمی شدند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

پزشکان در اعتراضات به استقرار غیرقانونی اسرائیل گفتند که بیش از 140 فلسطینی روز جمعه در درگیری با نظامیان اسرائیلی در قلب روستای بیتا در کرانه باختری زخمی شدند.

ارتش اسرائیل گفت که دو سرباز نیز در این خشونت ها “کمی زخمی” شده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فرانسه ، صدها فلسطینی برای اعتراض به پاسگاه مجاور اویاتار در بیتا ، در قسمت شمالی کرانه باختری اشغال شده توسط اسرائیل تجمع کردند.

در منطقه تظاهرات منظمی علیه گسترش سکونتگاه ها در سرزمین فلسطین برگزار می شود.

ارتش اسرائیل گفت: “در چند ساعت گذشته در منطقه پاسگاه گیوات اویاتار ، جنوب نابلس ، شورشی ایجاد شده است.”

در این بیانیه آمده است: “صدها فلسطینی به سمت نیروهای ارتش اسرائیلی (ارتش) كه با شورش پاسخ می دادند سنگ پرتاب می كردند.”

هلال احمر فلسطین گفت: در این درگیری ها 146 فلسطینی زخمی شده اند که 9 نفر از آنها از آتش سوزی زنده ، 34 نفر از گلوله های روکش دار و 87 مورد از گاز اشک آور استفاده شده است.

شهرک نشینان یهودی در اوایل ماه مه محل استقرار آویاتار را راه اندازی کردند و ظرف چند هفته خانه ها و پادگان های ساده بتونی ساختند.

این ساخت و سازها با قوانین بین المللی و اسرائیل مغایرت دارد و اعتراض شدید فلسطینیان را که اصرار دارند ساخت آن در زمین آنها انجام شود ، برانگیخته است.

اما پس از معامله با دولت جدید نخست وزیر ملی گرای نفتالی بنت ، شهرک نشینان در تاریخ 2 ژوئیه محل استقرار را ترک کردند ، در حالی که سازه های ساخته شده تحت حفاظت ارتش باقی مانده بودند.

وزارت دفاع اسرائیل گفت که این منطقه را تحقیق خواهد کرد تا تعیین کند که آیا طبق قوانین اسرائیل می تواند به عنوان زمین دولتی اعلام شود یا خیر.

اگر چنین اتفاقی بیفتد ، اسرائیل می تواند ساخت یک مدرسه مذهبی در اویاتار را با اقامت برای کارمندان و دانشجویان خود مجاز سازد.

اکنون حدود 475000 مهاجر یهودی در کرانه باختری زندگی می کنند که اسرائیل از سال 1967 تاکنون اشغال کرده است.

(خبرگزاری فرانسه)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید