در زمان رئیس جمهور جدید ، تانزانیا در حال آماده سازی شروع توزیع واکسن است

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

وزیر بهداشت تانزانیا روز جمعه گفت که این کشور واکسیناسیون علیه Covid-19 را آغاز می کند و این یک تغییر سیاسی پس از روی کار آمدن رئیس جمهور سامی سولوهو حسن پس از مرگ ناگهانی بدبینان سابق کوید در تانزانیا است.

این اقدام توسط وزیر بهداشت ، دوروتی گوآجیما ، اعلام شد و وی از دیگر رهبران دولت خواست تا در مبارزه با بیماری همه گیر نقش داشته باشند.

جان مگوفولی رهبر فقید تانزانیا خطرات ویروس کرونا را کوچک شمرد و از ماسک به نفع قدرت شفابخشی نماز اجتناب کرد ، حتی اگر کشورهای همسایه مرزهای خود را ببندند و ساعت های عصر و نتیجه گیری را تحمیل کنند.

دولت در آوریل 2020 انتشار داده های Covid-19 را متوقف کرد ، با گفتن Magufuli این انتشار مردم را ترساند و واکسن ها را “خطرناک” توصیف کرد.

اما پس از مرگ مگفولی در ماه مارس ، سامی سولوهو حسن ، جانشین وی ، روش دیگری را انتخاب كرد و یك گروه كاری خبره را برای مشاوره دادن به دولتش در مورد چگونگی اقدام به بیماری همه گیر ایجاد كرد.

گوآجیما روز جمعه گفت که تعداد موارد Covid از ابتدای موج سوم به 858 مورد افزایش یافته است که فقط در روز پنجشنبه 176 مورد ثبت شده است.

وی همچنین گفت 29 نفر درگذشتند ، اما مهلت تعیین نکرد.

هنگامی که دولت انتشار داده ها را متوقف کرد ، 509 مورد و 16 مورد مرگ گزارش داد.

حسن در اوایل ماه جاری گفت: “این موج سوم در حال حاضر در كشور وجود دارد و هیچ چیز برای پنهان كردن وجود ندارد.”

گوآجیما ، که تحت هدایت مگوفولی ، در حال تبلیغ اسموتی سبزیجات و سایر داروهای طبیعی ادعا شده برای محافظت از کوید است ، روز پنجشنبه گفت که واکسن ها به زودی به صورت رایگان در اختیار کسانی قرار می گیرد که می خواهند ، اما تاریخی را مشخص نکرد.

وی گفت: “من از همه شهروندان می خواهم که برای واکسیناسیون آماده شوند.”

گوآجیما همچنین اعلام کرد که دولت برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، “جمع آوری غیرضروری” را ممنوع کرده است.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا (CDC آفریقا) روز پنجشنبه گفت که تانزانیا ، اریتره و بوروندی تنها کشورهایی در این قاره هستند که هنوز واکسیناسیون شهروندان خود را علیه Covid-19 آغاز نکرده اند.

اما این کشور 58 میلیون نفری اخیراً درخواست پیوستن به طرح جهانی تقسیم واکسن Covax و یک برنامه دیگر جذب اهریمنی در اتحادیه آفریقا را داده بود.

جان نکنگاسونگ ، مدیر CDC آفریقا گفت: “اکنون منصفانه است که بگوییم ما متوجه تغییر قابل توجهی در موقعیت تانزانیا شده ایم.”

بلافاصله مشخص نبود که تانزانیا از کدام واکسن استفاده می کند.

دولت می گوید که مگوفولی ، به دلیل سبک رهبری سازش ناپذیرش ، “بولدوزر” لقب گرفت ، پس از سه هفته مرموز غیبت ، بر اثر بیماری قلبی درگذشت.

اما مخالفان سیاسی وی اصرار دارند که وی ویروس کرونا داشته است.

هنگامی که حسن در ماه مارس به قدرت رسید ، امید زیادی وجود داشت که تانزانیا از رهبری سخت و سازش ناپذیر سلف خود منحرف شود.

اما روز پنجشنبه ، مقامات تانزانیا رهبر حزب مخالف اصلی کشور را در حمله ای که موجب نگرانی بین المللی شد ، دستگیر کردند.

رئیس جمهور چادما ، فریمن امبو و 15 عضو دیگر در یک سرکوب قبل از طلوع فجر جمع شدند و این امر را بازگشت به حکومت ظالمانه رهبر فقید اعلام کردند

دیوید میسیمه سخنگوی پلیس تانزانیا در بیانیه ای گفت: “ما فریمن امبو را به دلیل برنامه ریزی اقدامات تروریستی ، از جمله ترور رهبران دولت ، بازداشت می كنیم” و افزود كه شش شخصیت حزب دیگر در دادگاه متهم شدند.

دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای که روز پنجشنبه صادر شد ، هشدار داد که دستگیری های اخیر این نگرانی را ایجاد کرده است که دولت تانزانیا ممکن است از وعده های اخیر اصلاحات عقب نشینی کند.

(فرانسه 24 با AFP)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید