ماکرون پس از اتهاماتی که احتمالاً جاسوس افزار Pegasus وی را هدف قرار داده است ، جلسه امنیت سایبری را برگزار می کند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه روز پنجشنبه در یک نشست اضطراری درباره امنیت سایبری برای ارزیابی اقدامات احتمالی دولت پس از گزارش هایی مبنی بر اینکه تلفن همراه وی و وزرای دولت هدف جاسوسی قرار گرفته است ، برگزار شد.

گابریل عطال ، سخنگوی دولت ، روز پنجشنبه در رادیو France Inter گفت ، ماکرون به طور مرتب تلفن های خود را تغییر می دهد و “موضوع را بسیار جدی می گیرد”.

یک کنسرسیوم جهانی رسانه این هفته اعلام کرد که جاسوس افزار Pegasus ، تولید شده توسط شرکت اسرائیلی NSO Group ، می تواند برای هدف قرار دادن سیاستمداران ، فعالان و روزنامه نگاران در چندین کشور مورد استفاده قرار گیرد. روزنامه فرانسوی لوموند ، یکی از اعضای کنسرسیوم ، گزارش داد که آژانس امنیتی مراکش تلفن های همراه ماکرون و 15 عضو وقت دولت فرانسه را در فهرست اهداف احتمالی جاسوسی در سال 2019 قرار داده است.

دولت مراکش هرگونه تخلف را رد کرده است.

آتال گفت ، تحقیقات در حال انجام است تا مشخص شود آیا این جاسوس افزار واقعاً روی تلفن ها نصب شده است یا داده ها بازیابی شده اند. وی بر اهمیت اقدامات گسترده امنیت سایبری برای محافظت از امکانات عمومی مانند بیمارستان ها که در گذشته مورد هدف بدافزار قرار گرفته است ، تأکید کرد.

چایم گلفاند ، مقام NSO روز چهارشنبه به i24News مستقر در اسرائیل گفت که ماکرون هدف این حمله نبوده است. وی گفت این شرکت برخی موارد کشف شده توسط کنسرسیوم را تحت بررسی قرار می دهد و مطبوعات مشتریان را در مورد چگونگی استفاده از سیستم بررسی می کند. وی گفت این شرکت قبل از تصمیم گیری برای فروش سیستم ها ، فرآیند دقیق را دنبال می کند.

(AP)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید