مجلس عوام فرانسه قانون جدایی طلبی را برای مبارزه با افراط گرایی اسلامگرا تصویب می کند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

مجلس ملی فرانسه روز جمعه لایحه جنجالی “ضد جدایی طلبی” را علیرغم انتقاد شدید قانونگذاران چپ و راست تصویب کرد. دولت می گوید این قانون برای تقویت سیستم سکولار فرانسه لازم است ، اما منتقدان معتقدند که این قانون آزادی دین را نقض می کند.

پس از یک بحث داغ هفت ماهه – متن بین مجلس عوام فرانسه ، مجلس ملی و سنا رفت و برگشت – لایحه ضد جدایی طلبی با 49 رأی موافق و 19 رأی ممتنع به تصویب رسید.

در یک سخنرانی آتشین ، رهبر چپ افراطی ژان لوک ملانشون روز جمعه با “قانون ضد جمهوری” که به گفته وی “ضد مسلمان” بود مخالفت کرد.

احزاب اصلی مخالف فرانسه ، از جمله سوسیالیست ها (PS) و راست میانه جمهوری خواهآنها به همراه حزب کمونیست فرانسه به دلایل مختلف به این لایحه رأی دادند.

فقط سه حزب در شورای ملی – حکم جمهوری مارس (LREM) و دو متحد آن به نفع این قانون رأی دادند.

رالی ملی راست افراطی به رهبری مارین لوپن رای ممتنع داد.

همه نگاه ها به انتخابات ریاست جمهوری سال 2022 معطوف است.

این لایحه که توسط وزیر داخله فرانسه ، جرالد دارمانین ارائه شده است ، شامل مجموعه ای از اقدامات در زمینه بی طرفی خدمات کشوری ، مبارزه با نفرت آنلاین و حمایت از کارمندان دولت به عنوان معلم است.

این لایحه پس از سه حمله اواخر سال گذشته توسط افراط گرایان ، از جمله سر بریدن معلم ساموئل پتی در اکتبر ، که به دانشجویان خود کارتون های پیامبر اسلام (ص) را در یک کلاس مدنی نشان می داد ، در یک فضای گرم در حال بحث و بررسی بود.

فرانسه ، محل زندگی بزرگترین جامعه مسلمان اروپا ، هنوز هم توسط مجموعه ای از قتل عام ها توسط شبه نظامیان اسلامگرا از ژانویه 2015 انجام شده است ، که صدها نفر در آن جان خود را از دست داده اند.

منتقدان اما این قانون را رد کردند و آن را مغایر با ارزشهای لیبرال جمهوری مورد نظر برای دفاع از آن دانست.

سال گذشته ، یک نماینده آزادی مذهبی ایالات متحده این لایحه را “سختگیرانه” مورد انتقاد قرار داد و پوشش غیرمعمول انتقادی را در رسانه های انگلیسی زبان ایجاد کرد ، حتی رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون را مجبور کرد برای دفاع از آن شخصاً به فایننشال تایمز بنویسد.

تحلیلگران می گویند ماكرون ، كه در سال 2017 به عنوان اصلاح طلب میانه رو به قدرت رسید ، در ماه های اخیر به طور قابل توجهی به سمت راست چسبیده است در حالی كه طعم می دهد كه نبرد وی برای انتخاب مجدد در سال 2022 به مرحله دوم با حزب راست افراطی لو هیمیلكا تقلیل یابد .

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید