مدال های طلای دوچرخه سوار اکوادوری ، شمشیرباز چینی و کمانداران کره جنوبی در روز اول

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

در اواسط مدال طلا در روز اول مسابقات در بازی های المپیک توکیو ، ریچارد کاراپاز اکوادوری شامل اولین مدال دوچرخه سواری در کشورش ، سان یوئن چین یک المپیک پنج بار در شمشیربازی را شکست داد ، و آن سان و کیم کره جنوبی جونگ سئو تیراندازی با کمان تیم را شکست داد.

مروری بر مدال های طلا از شنبه 24 ژوئیه در بازی های توکیو:

تیراندازی با کمان: تیم مختلط

خورشید و نوجوان کیم جه دئوک برای رسیدن به یک مدال طلا در اولین بازی المپیکی مسابقات تیراندازی با کمان تیم های مخلوط در بازی های توکیو با هم جفت شدند.

یک شنبه در زمین تیراندازی با کمان در پارک یومنوشیما ، آنها گابریلا شلوسر و استیو ویلر از هلند را 5-3 شکست دادند تا تیراندازی با کمان طلای دیگر را به کره جنوبی برسانند. این کشور از زمان معرفی قالب فعلی در بازی های المپیک 1988 ، در حال حاضر 14 مدال طلا در مسابقات تیمی با کمان کسب کرده است.

علاوه بر این ، این بیست و چهارمین مدال طلای المپیک برای برنامه تیراندازی با کمان کره جنوبی بود که اسکیت کوتاه را برای بیشتر کشور در یک ورزش خاص ترکیب کرد.

الخاندرا والنسیا و لوئیز آلوارز برای مکزیک ترکیب کردند و یاسمن آناگوز و مته گازوز از ترکیه را ناک اوت کردند و به مدال برنز دست یافتند.

دوچرخه سواری: مسابقه جاده ای برای آقایان

اکوادور اولین مدال دوچرخه سواری خود را بدست آورد چون ریچارد کاراپاز در المپیک طلا گرفت.

کاراپاز که با لقب “لوکوموتیو” پذیرفته شده بود ، هنگام نزدیک شدن به فینال مسابقه سریع السیر بین المللی فوجی ، براندون مک نالتی جدا شده از آمریکا را ترک کرد.

او در یک تعطیلات وقتی از خط عبور کرد که یکی از معدود جمعیت مجاز در بازیهای المپیک با استقبال روبرو شد ، به تیر خود اصابت کرد.

گروه تعقیب کننده او را در گوشه فینال محاصره کردند و سپس برای دو مدال دیگر بازی موش و گربه انجام دادند. ستاره بلژیکی اوت ون آرت در پایان عکس قهرمان نهایی تور دوفرانس تادئوس پوگاکار از اسلوونی را به پایان رساند.

شمشیربازی: حماسه فردی برای زنان

سان ییوون چین در وقت اضافه با نتیجه 11:10 برنده آنا ماریا پوپسکو از رومانیایی پنج بار المپیک شد و در مسابقات شمشیربازی زنان با کسب طلا موفق به کسب طلا شد.

پوپسکو در 3 ثانیه مانده به پایان بازی نتیجه را به تساوی 10 کشاند ، اما سون در دوره تعیین کننده خیلی زود امتیاز را گرفت.

سان پس از کسب مدال برنز انفرادی و نقره تیمی در بازی های 2016 ریودوژانیرو ، مدال المپیک خود را به پایان رساند. پوپسکو در هر 5 بازی المپیکی خود هنوز موفق به کسب مدال طلای انفرادی نشده است ، هرچند که او اغلب در لیست علاقه مندان قرار دارد. او در سال 2016 طلای تیم را از آن خود کرد.

کاترینا لهیس از استونی با برتری مقابل آیزانات مورتازایوا ، شمشیرباز روسی با نتیجه 15 بر 8 برنز گرفت.

جودو: مردان 60 پوندی

ناوهیسا تاکاتو با شکست یانگ یونگ وی تایوانی در فینال جودو 60 پوندی مردان ، نخستین مدال طلای ژاپن در المپیک خانگی را از آن خود کرد.

بنابراین ، او در سه مسابقه آخر خود در یک نتیجه طلایی مرگ ناگهانی پیروز شد ، اما بعد از اینکه یانگ خطاهای زیادی انجام داد ، فینال را کمی ضد آب و هوا گرفت.

موفقیت تاکاتوی کاریزماتیک در ورزش بومی ژاپن می تواند شور و هیجان لازم را برای ملتی فراهم کند که هنوز نسبت به این بازی های المپیک عمیقا دوپهلو احساس می کند و از رسوایی ها و شکست های ویروس کرونا در اطراف آنها دلسرد شده است.

تیراندازی: تفنگ بادی 10 متری برای خانمها

یانگ کیانگ چین در تفنگ بادی 10 متر زنان اولین مدال طلای المپیک توکیو را از آن خود کرد.

یونگ از آناستازیا گالاشینا پیشی گرفت که روسی در آخرین شوت خود با اختلاف 8.9 دو حلقه از مرکز را از دست داد.

یانگ در آخرین ضربه خود 9.8 داشت و با رکورد المپیک 251.8 به کار خود پایان داد. گالاشینا در تاریخ 251.1 به پایان رسید.

نینا کریستن سوئیسی برنز گرفت.

تپانچه بادی 10 متری مردانه

جواد فارویی با کسب طلا در تپانچه 10 متر بادی مردان ، مسن ترین ورزشکار ایرانی شد که موفق به کسب مدال المپیک شد.

فوروئی با 244.8 امتیاز رکورد المپیک را ثبت کرد و 6.9 بالاتر از دمیر میکچ داربای مدال نقره از صربستان به پایان رسید. پانگ وی چین دارنده مدال طلای 2008 برنز گرفت.

فوروی 41 ساله از وزنه بردار ایرانی محمود نامجو پیش است که وقتی برنز بازی های 1956 ملبورن را به دست آورد 38 ساله بود.

فوروای ، در رده چهارم جهان ، پنجم شد و در فینال با چند ضربه در رینگ 10 ، بلافاصله به برتری رسید. او با 4.2 امتیاز مایک را پیش برد ، وارد دو شوت آخر شد و قبل از اینکه روی دستش زانو بزند و نماز بخواند ، با تکان دادن دستمال جشن گرفت.

وزنه برداری: 49 کیلوگرم زنان

هو ژیهوی با عملکرد تیمی در وزن 49 کیلوگرم وزنه برداری زنان دومین مدال طلای چین در المپیک توکیو را از آن خود کرد.

هاو در مجموع 210 کیلوگرم ، 3 کیلوگرم کمتر از رکورد جهانی خود را بالای سر برد تا طلا را از چانو سایخوم میرآبای هندوستان در 202 طلا بگیرد. این اولین نقره وزنه برداری المپیک هند بود.

در حالی که ویندی کانتیکا آیسا در مجموع 194 کیلوگرم را بالای سر برد ، اندونزی برنز گرفت.

جوردان دلاکروز از ایالات متحده پس از گرفتن بخشی از مسابقه سوم بود ، اما در هر سه آسانسور خود شکست خورد.

(AP)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید