مراکش از سازمان عفو ​​بین الملل ، یک سازمان غیردولتی فرانسوی به دلیل افترا شکایت کرده است

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

وكلاي دولتي روز پنجشنبه گفتند كه مراكش پرونده هاي افترا را عليه عفو بين الملل و يك سازمان غيردولتي فرانسوي تشكيل داده است كه ادعا مي كند سرويس هاي اطلاعاتي آن از جاسوس افزار تلفن همراه پگاسوس عليه ده ها روزنامه نگار فرانسوي استفاده كرده اند.

دادستان های پاریس این هفته تحقیقات خود را درباره پرونده های قضایی توسط عفو بین الملل و رسانه های غیرانتفاعی فرانسوی “داستان های ممنوع” که توسط رسانه ها از جمله واشنگتن پست و روزنامه فرانسوی لوموند انجام شد ، آغاز کردند.

آنها بر اساس لیست منقضی شده ای از 50،000 شماره تلفن هستند که گفته می شود توسط برنامه نظارت بر تلفن همراه Pegasus از گروه NSO اسرائیل هدف قرار گرفته است.

وکیل اولیویه براتلی در بیانیه ای گفت: “کشور مراکش … خواهان روشن شدن هرگونه اتهامات نادرست این دو سازمان است که بدون هیچ گونه مدرک اثبات و اثباتی شکایت می کنند.”

اولین جلسه دادرسی در 8 اکتبر در پاریس برگزار شده است ، اگرچه دادگاه ممکن است تا دو سال دیگر تشکیل نشود.

رادیو فرانسه روز سه شنبه گزارش داد ، شماره تلفن محمد ششم پادشاه مراکش و سایر افراد سلطنتی نیز در لیست شماره های شناسایی شده به عنوان اهداف بالقوه پگاسوس توسط سرویس های اطلاعاتی مراکش است.

تجزیه و تحلیل: تهمت فرانسوی مراکش باعث حواس پرتی از نظارت داخلی می شود


امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، روز پنجشنبه جلسه امنیت ملی اضطراری تشکیل داد تا گزارشات استفاده از پگاسوس در فرانسه را مورد بحث و بررسی قرار دهد.

شواهد اقدام به هک توسط تلفن سابق وزیر محیط زیست و متحد نزدیک ماکرون ، فرانسوا دو روگی ، که اصالتاً از مراکش است ، از طریق تلفن پیدا شد.

مراکش این ادعا را رد کرد و در این هفته گفت که “هرگز به نرم افزار رایانه ای نفوذ نکرده است تا به دستگاه های ارتباطی نفوذ کند.”

براتلی گفت ، دولت وی “قصد ندارد بسیاری از دروغ ها و اخبار دروغ منتشر شده در چند روز گذشته را بدون مجازات ترک کند.”

(خبرگزاری فرانسه)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید