معامله تجاری ایرلند شمالی پس از Brexit “ناپایدار”

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون روز پنجشنبه از اتحادیه اروپا خواست تا “جدی” به پیشنهادات انگلیس برای بازنگری در توافق تجاری خود برای ایرلند شمالی پس از Brexit نگاه کند ، اما در بروکسل با مقاومت فوری مواجه شد.

جانسون تلفنی به رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین گفت که پروتکل ایرلند شمالی “پایدار” نیست و “تغییرات قابل توجهی” لازم است.

در یک سند 28 صفحه ای که روز چهارشنبه منتشر شد ، دولت جانسون از اتحادیه اروپا خواست که در مورد پروتکل ایرلند شمالی مجدداً مذاکره کند زیرا شورش ها و اخلال در تجارت باعث آزار استان است.

سخنگوی داونینگ استریت اندکی پس از گفتگو گفت: “او از اتحادیه اروپا خواست که این پیشنهادات را به طور جدی بررسی کند و با انگلیس در مورد آنها کار کند.”

ولی در یک توییت ارسال شده در همان زمان، فون در لاین گفت که مخالفت با تجدید نظر در پیمان اتحادیه را که از اوایل سال جاری لازم الاجرا شد ، روشن کرده است.

وی گفت: “اتحادیه اروپا به خلاقیت و انعطاف پذیری در پروتکل ادامه خواهد داد.” “اما ما دوباره مذاکره نخواهیم کرد.”

در پیشنهادهای خود ، لندن خاتمه پروتکل را که نیاز به بازرسی کالاهایی که از سرزمین اصلی انگلیس می رسد ، متوقف کرد و در عوض خواستار “تغییرات قابل توجه” شد.

وی می خواهد اتحادیه اروپا برای برخی از بازرسی های مرزی به طور نامحدود دوره های موقت موقت را کنار بگذارد و دادخواست های عدم رعایت قانون انگلیس را به عنوان بخشی از “دوره بن بست” که اجازه مذاکرات جدید را دارد ، مسدود کند.

وی همچنین خواهان اطلاعات بیشتر در مورد تصویب مقررات در استان و لغو هرگونه نقش نظارتی توسط دیوان عدالت اروپا است.

توافق نامه ها برای جلوگیری از مرز سخت با ایرلند با حفظ موثر ایرلند شمالی در بازار واحد اتحادیه اروپا توافق شد.

ایرلند شمالی ، که سه دهه درگیری فرقه ای را تا زمان توافق صلح 1998 رنج می برد ، امسال با خشونت مواجه شد ، بخشی از آن بر خلاف پروتکل بود.

>> چگونه Brexit “دستورالعمل تنش بی پایان” را در میان اتحادیه ها پس از صد سالگی ایرلند شمالی ایجاد کرد

بسیاری از اتحادیه های صنفی طرفدار انگلیس آن را ایجاد یک مرز واقعی در دریای ایرلند با سرزمین اصلی انگلیس می دانند و می گویند که خیانت می کنند زیرا بسیاری از مشاغل ، به ویژه سوپرمارکت ها برای انطباق با قوانین جدید تلاش می کنند.

(خبرگزاری فرانسه)[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید