وقتی اروپا چشمان خود را می بندد: زندگی و مرگ در مدیترانه

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

در بهار 2021 ، FRANCE 24 سوار Ocean Viking ، قایق نجات سازمان غیردولتی اروپایی SOS Méditerranée شد. وقتی شاهد تعامل مقامات با کارکنان کشتی بودیم ، هم از مأموریت های نجات موفق و هم از مأموریت های دیگر که به فاجعه در سواحل لیبی ختم شد ، فیلمبرداری کردیم.

در مدیترانه سالها می گذرد و تقریباً هیچ چیز تغییر نمی کند. در سال 2021 ، طبق اعلام سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) ، 955 نفر در حال حاضر در تلاش برای رسیدن به اروپا از طریق دریا جان خود را از دست داده اند – دو برابر بیشتر از مدت مشابه سال گذشته. سازمان های غیردولتی بر این باورند که بدون شک این ارقام دست کم گرفته می شوند.

طبق کنوانسیون بین المللی ایمنی زندگی در دریا ، 1974 (SOLAS) ، کشورهای ساحلی وظیفه قانونی دارند که در صورت هشدار اضطراب ، جستجوها را سازماندهی و کمک کنند. اما از سال 2016 ، گروه های جامعه مدنی این خلا را پر کرده اند.

در 21 آوریل ، اوشن وایکینگ مسابقه با زمان را آغاز کرد تا سعی کند یک لنج را در طوفان و با حضور نزدیک به 130 نفر نجات دهد. اما بدون کمک مقامات ذیصلاح ، کشتی خیلی دیر به محل غرق شدن کشتی مرگبار رسید.

چند روز بعد ، 236 بازمانده از جمله 119 خردسال توسط دو قایق بادی دیگر که سوار شده بودند ، قبل از انتقال به بندر قاره اروپا نجات یافتند. در میان آنها مردان ، زنان و کودکانی بودند که از جهنم مهاجران ، لیبی فرار کرده اند.

در این مستند ، FRANCE 24 نگاهی عمیق به واقعیت مهاجرانی که برای جستجوی زندگی بهتر سعی در عبور از مدیترانه دارند ، به شما ارائه می دهد.

امانوئل چیس از FRANCE 24 درباره فیلمبرداری گزارش خود بیشتر به ما می گوید


[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید