یونسکو “پادشاه فانوس دریایی” فرانسوی را به فهرست میراث جهانی اضافه کند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: اصلاح شده:

فانوس دریایی فرانسوی Corduan که شنبه 400 سال تحت فشار باد و متورم بود و “پادشاه چراغهای جلو” نامیده می شود ، از یونسکو به رسمیت شناخته شد.

این فانوس دریایی که به فهرست میراث جهانی یونسکو افزوده خواهد شد ، آخرین باری است که در فرانسه ساکن است و بعد از لاکرونیا ، اسپانیا تنها دومین مورد است که از طرف سازمان میراث جهانی تشویق می شود.

طبق گفته کمیته میراث جهانی یونسکو ، کوردوان در اواخر قرن شانزدهم ساخته شده و در اقیانوس اطلس در دهانه خور ژیروند در جنوب غربی فرانسه در یک “محیط کاملاً آشکار و خصمانه” قرار دارد.

فانوس دریایی توسط مهندس لوئی دو فوی طراحی و بعداً توسط مهندس جوزف تولر در اواخر قرن هجدهم بازسازی شد.

این کمیسیون با توصیف آن به عنوان “شاهکار سیگنالینگ دریایی” افزود: “برج با شکوه کوردوان با ستونها ، ستونها ، مولیون ها و گارگویل ها تزئین شده است.

“این مظهر مراحل عظیم تاریخ معماری و فن آوری فانوس دریایی است و با جاه طلبی برای ادامه سنت فانوس دریاهای معروف باستانی ساخته شده است ، هنر ساخت فانوس دریایی را در دوره ناوبری مجدد ، زمانی که فانوس دریایی نقش مهمی را به عنوان سرزمین بازی می کند ، نشان می دهد نشانگرها و ابزارهایی برای ایمنی. “

این کمیسیون گفت ، افزایش ارتفاع در پایان قرن هجدهم و تغییرات همزمان در اتاق نور آن نیز قابل توجه بود.

آنها “گواهی بر پیشرفت علم و فناوری آن دوره هستند. اشکال معماری آن از الگوهای باستانی ، روش آداب رنسانس و زبان معماری خاص مدرسه مهندسی فرانسه Ecole des Ponts et Chaussees الهام گرفته شده است.”

(خبرگزاری فرانسه)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید